Oficjalna premiera książki „Niepowtarzalny urok likwidacji”

Mógłbym to już nazwać niemalże tradycją, bo trzeci rok z rzędu o tej samej mniej więcej porze zapraszam na premierę mojej nowej książki. Tym razem napisanej wspólnie z Michałem Matysem. „Niepowtarzalny urok likwidacji” to reportaże z Polski lat 90.. Powstały w dziale reportażu „Gazety Wyborczej”, w którym razem pracowaliśmy. A spotkanie poprowadzi nasz kolega działowy Mariusze Szczygieł.

Kiedy wybieraliśmy nasze teksty to tej książki, nabrałem przekonania, że lata 90. to zamknięty okres historyczny pomiędzy PRL-em a współczesną Polską. Włodek Nowak napisał nam na okładce: „Kiedy zrozumiemy lata 90.? Im szybciej, tym lepiej”. Bo rzeczywiście z zadowoleniem zauważyłem, że pisząc kiedyś te reportaże wiele razy udało nam się uchwycić początek jakiś zjawisk, które wciąż trwają – choćby publiczne zbiórki na leczenie za granicą albo magię akwizytorów, czarujących nadzwyczajnymi odkurzaczami.

W księgarniach książka pojawiła się 21 listopada, a na oficjalną premierę zapraszam 4 grudnia, godz. 19, do Faktycznego Dom Kultury, Warszawa Gałczyńskiego 12.

Pudło niepowtarzalnego uroku

Podtrzymując trzyletnią jesienną tradycję z wydawnictwa przybyło pudło z autorskimi egzemplarzami nowej książki. Ciesząc się kolorami Polski lat 90. zachęcam do lektury wywiadu w Onecie, który przeprowadził Rafał Zychal, a w którym przekonuję, że wycieramy z pamięci tamten okres – https://goo.gl/xtgvu2

Dziś premiera „Niepowtarzalnego uroku likwidacji”

Dwaj niezbyt młodzi autorzy i książka o okresie ich młodości, czyli Polsce lat 90. Kto nie pamięta, pozna dzikie początki kapitalizmu, a kto pamięta – temu tylko wydaje się, że pamięta 🙂 Książka „Niepowtarzalny urok likwidacji” od dziś w księgarniach.

Jest już w księgarni „Czarnego”, pierwsze egzemplarze z naszymi autografami.

Spotkanie w Mszczonowie

Jeśli ktoś będzie się przewijał w okolicach Mszczonowa, to zapraszam na moją specyficzną opowieść o rocznicy odzyskania niepodległości. Specyficzną, bo będę opowiadał o tych, którym ta niepodległość była doskonale obojętna. Czyli o polskich komunistach.

Nominacja do tytułu reporterskiej książki roku 2017

Pochwalę się 🙂 „Bierut. Kiedy partia była bogiem” znalazł się wśród świetnych tytułów nominowanych do nagrody na najlepszą książkę reporterską 2017. Jeśli komuś spodobała się, zapraszam do głosowania na stronie:

 

Książka „Bierut. Kiedy partia była bogiem” – wersja papierowa i ebookowa.

Sosnowiec

W Pałacu Schoena – Muzeum w Sosnowcu otwarto wystawę poświęconą Edwardowi Gierkowi. W najbliższy czwartek, 15 marca, o godz. 18-tej, opowiem na autorskim spotkaniu o kulisach przejęcia władzy przez Gierka – i o innych PRL-owskich władcach. Zapraszam!


Książka „Bierut. Kiedy partia była bogiem” – wersja papierowa i ebookowa.

Spotkanie w Łodzi

Jutro, czyli w poniedziałek 29 stycznia, zapraszam do Łodzi. W Muzeum Tradycji Niepodległościowych (ulica Gdańska 13) opowiem o książce „Bierut. Kiedy partia była bogiem”. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Mirowski. Start o godz. 18.00. Zapraszam!

Bestsellerowy Bierut

Miłe wieści z firmowej księgarni wydawnictwa „Czarne”. Bierut zawędrował na drugie miejsce listy bestsellerów.

____________________________________________________________________

Moja nowa książka „BIERUT. KIEDY PARTIA BYŁA BOGIEM” w księgarniach

PAPIEROWYCH oraz EBOOKOWYCH