Pierwszy tekst „Cyberiady”

Zapraszam do czytania tekstu:

http://piotrlipinski.pl/blog/?p=326

Opowiada o początkach iPhone, czyli współczesnych smartphone’ów. Pochodzi z „Pulsu Biznesu Weekend”, jednego z wrześniowych wydań. Różni się od papierowej wersji – tak jak brzmi motto mojego blogu – tym, że w internetowej wersji nie musiałem niczego skracać.

Papierowa, zredagowana wersja to nic gorszego. Po prostu – gazeta nie jest z gumy, trzeba skracać najlepsze nawet teksty. Z reguły niewiele na tym tracą, czasami nawet zyskują. Sztuka to przecież umiejętność eliminacji.

Ale z drugiej strony – Internet umożliwia publikację tekstów w oryginalnej formie. Choćby to nawet pokazywało ułomności piszącego.

Dlatego w najbliższym czasie wrzucę na mój blog pełne wersje „Cyberiady”, nad która obecnie pracuję. Dla utrzymania chronologicznej poprawności blogu – będą się pojawiały pod datami niezbyt odległymi od „papierowej” publikacji, ale za każdym razem będę je przywoływał u góry blogu jako nowość.

Co Cię bardziej pociąga – milion czytelników Twojego zredagowanego tekstu, czy jeden całkowicie autorskiego, bez skrótów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>