Lody i demony

Pewną wokalistkę znaną z lodów ukarano za sugestię, że apostołowie naprali się winem. Słusznie. W Polsce zarzucenie komukolwiek, że za dużo wypił, niewątpliwie narusza jego uczucia, nawet religijne.

Tego samego dnia telewizja publiczna na kanale TVP Info wyemitowała „film dokumentalny” o pani, w której głowie zamieszkało osiem demonów. Wśród nich Hitler i Neron, zdaje się że też Stalin, ale z wrażenia zapomniałem. O wydarzeniu donosili dwaj przejęci księża – jeden starszy, który demony egzorcyzmował, drugi młodszy, który tylko o tym czytał. W tym momencie pytam: jeśli jest prawo karzące wystąpienia przeciwko uczuciom religijnym, to dlaczego nie ma prawa karzącego za głoszenie głupot sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem? Jak można głosić takie brednie? Przytomnie myślący człowiek rozumie, że w głowie nie może zamieszkać osiem demonów. Zmieszczą się najwyżej cztery! Poza tym tacy megalomani jak Hitler i Neron musieliby być niespełna rozumu, aby zamieszkać razem w jednej głowie – mając do wyboru parę miliardów innych do opętania.
Telewizja państwowa zaprezentowała nam bezkarnie karygodną bzdurę, ale to zapewne przez to, że nie płacimy abonamentu. Być może liczy na wpłaty demonów.

„Piąta Komenda” w księgarniach:

Smashwords                    Apple iTunes                

Virtualo.pl                          Bezkartek.pl                                          Więcej o książce…

Dodaj komentarz