Konkurs Virtualo

„Piąta Komenda” w księgarniach:

Smashwords                    Apple iTunes                

Virtualo.pl                          Bezkartek.pl                                          Więcej o książce…

Szansa dla self-publisherów. Virtualo we współpracy z wydawnictwem W.A.B. organizuje konkurs. Można wysłać do pięciu stron (w przeliczeniu na maszynopis) swojej twórczości i liczyć na wygraną w postaci wydania cyfrowego i profesjonalnej redakcji. To pierwsze to nic nadzwyczajnego, bo cyfrowo każdy sam siebie może wydać, ale zawodowa redakcja – za nią odpowiada W.A.B. – to bardzo cenna nagroda. Brak chłodnego, obiektywnego oka redaktora to największe niebezpieczeństwo, jakie czyha na „autowydawców”.

Redakcji nie należy mylić z korektą. Ta ostatnia odpowiada głównie za poprawność gramatyczną i ortograficzną naszej publikacji. W jakimś stopniu – choć też nie do końca – może ją zastąpić korekta przeprowadzana przez edytor tekstu. Redakcji nic nie zastąpi! Redaktor – często pierwszy czytelnik książki – wyłapuje wszelkie niejasności i błędy w tekście. Redaktor niekiedy sugeruje zmiany w konstrukcji książki, aby „czytała się” jak najlepiej.

Konkurs związany jest ze Światowym Tygodniem Książki (od 4 marca 2012 r.)

Szczegółowy regulamin konkursu znajdziemy na stronach Virtualo.

Z „obowiązku” self-publishera” przypomnę, że na Virtualo trwa promocja na moją „Piątą Komendę” – kosztuje teraz tylko 8,49 zł.

Dodaj komentarz