Porównywarka cen ebooków

Mój nowy ebook „Humer i inni” - historia stalinowskich zbrodniarzy

Virtualo        Empik      Merlin     Smashwords

Więcej o książce…

Wystartowała sieciowa porównywarka cen polskich ebooków. Świetny pomysł! Od kilku lat działają w Internecie Ceneo, Nokaut, Twenga, Skąpiec i przyznaję, że często z nich korzystam. Pewnie więc wkrótce przyzwyczaję się do ebooki.swiatczytnikow.pl. Dodatkowa zaleta jest taka, że wyszukiwarka pokazuje oferty dnia z kilku księgarni – kolejny powód, żeby na stronę często zaglądać.

Strona wygląda tak:

Po wpisaniu tytułu ebooka – polecam oczywiście „Piątą Komendę” zwłaszcza, że właśnie ukazuje się rozszerzona nieco wersja :) – wyskakuje lista księgarni. Na razie jest ich tylko kilka – między innymi Virtualo, Nexto, eBookpoint. Wkrótce dojdą następne.

Wyszukiwarka domyślnie pokazuje miejsca, gdzie kupimy książkę bez DRM. Jeśli jednak jesteśmy gotowi przebrnąć przez procedury autoryzowania naszego czytnika, możemy, po kliknięciu z lewej strony, włączyć do listy wyszukiwanych tytułów również wersje z DRM.

Poza tym możemy ograniczyć wybór tylko do konkretnego formatu: mobi, epub, pdf.

Twórcą wyszukiwarki jest Robert Drózd, prowadzący największy chyba w Polsce blog związany z elektronicznymi książkami – Swiatczytnikow.pl. Zaczynał, jeszcze pod nazwą, jako Świat Kindle. Zajmował się głównie amazonowymi ebooka. Dziś to miejsce, w którym można znaleźć informacje związane z całym rynkiem elektronicznych książek.

Wcześniej wyszukiwarka cen ebooków była wbudowana w program Calibre. To narzędzie służące głównie do konwersji książek pomiędzy różnymi formatami. Działa bardzo dobrze, choć interfejs ma okropny. Wyszukiwanie cen książek również było w nim mało intuicyjne.

Nowa wyszukiwarka znajduje się tu pod adresem ebooki.swiatczytnikow.pl

Mój nowy ebook „Humer i inni” - historia stalinowskich zbrodniarzy

Virtualo        Empik      Merlin     Smashwords

Więcej o książce…

One thought on “Porównywarka cen ebooków

  1. Pingback: Nowa porównywarka cen ebooków | Ebook, czyli iBóg żyje wiecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>