Send to Kindle wersja na Maca

„Piąta Komenda” w księgarniach:

Smashwords                    Apple iTunes                 

Virtualo.pl                         Ebookpoint.pl                                         Więcej o książce…

Wreszcie pojawił się program Send to Kindle w wersji na Maca. Do tej pory był dostępny tylko jego PC-towy odpowiednik.

Program znakomicie ułatwia wysyłanie dokumentów na Kindle. Wystarczy przeciągną książkę na ikonkę programu i reszta odbywa się „automagicznie”.

Program służy do wysyłania dokumentów i książek innych, niż te kupione bezpośrednio w Amazonie – te pojawiają się automatycznie na naszym Kindle. Kiedy jednak kupujemy w polskich księgarniach albo chcemy przesłać własne teksty – pliki worda albo strony internetowe, musimy sami zadbać o dostarczenie na czytnik. Do tej pory użytkownicy Mac-ów (a jeszcze niedawno PC-tów) musieli posłużyć się pocztą elektroniczną i wysłać dokument na adres Kindle. Procedurę nieco upraszczał program Calibre. Ale w obu przypadkach musieliśmy pamiętać o autoryzacji w Amazonie adresu email, z którego wysyłaliśmy dokumenty. Dla ochrony przed spamem Amazon przyjmuje na nasze kindleowe konto pocztowo tylko przesyłki z podanych przez nas adresów.

Send to Kindle znacznie ułatwia procedurę. Ściągamy z Amazonu darmowy program, instalujemy, ikonka pojawia się w docku. Podczas pierwszego uruchomienia podajemy dane naszego konta.

Pojawia się informacja o zarejestrowaniu aplikacji i jej możliwościach.

Teraz wystarczy już tylko przeciągnąć książkę na ikonkę i zadecydować, czy ma trafić tylko na naszego Kindle, czy również na przykład do tabletowej wersji czytnika. Jeśli nasz czytnik posiada łączność 3G, możemy zdecydować się na ten sposób dostawy do Kindle.

Na dokładkę można wysyłać bezpośredni z edytora tekstu, poprzez opcję drukuj…

…albo z przeglądarki internetowej.

Przy okazji, na podstawie zrzutów ekranów, można zauważyć że właśnie pracuję nad książką o Jacku Karpińskim i polskiej informatyce 🙂

Dokument daje się wysłać klikając na pliku prawym klawiszem myszy.

Wysłane tak dokumenty trafiają na nasze urządzenia. Na koncie w Amazonie nie zobaczymy ich w ani w zakładce „Books”, ani „Personal Documents”.

(AUTOPOPRAWKA: po dłuższym czasie dokumenty wysłane wprost z przeglądarki pojawiły się jednak na koncie w Amazonie. Tak jak przewidywałem trafiły do zakładki „Personal Documents”, bo w „Books” znajdziemy tylko to, co kupimy w Amazonie).

Podczas wysyłki przyda się też zaznaczenie opcji konwertowania dokumentów do formatu mobi. W przeciwnym razie pliki wysyłane bezpośredni z edytora tekstu albo z przeglądarki internetowej trafią na czytnik w niewygodnym formacie PDF.

Niestety ta opcja nie chce u mnie działać przy eksportowaniu bezpośrednio z edytora tekstu albo przeglądarki – wówczas Amazon uparcie przysyła mi PDF-a. „Wysyłarka” nie przyjmuje też plików w formacie epub.

Adresy do ściągnięcia: macowe Send to Kindle for Mac oraz Send to Kindle for PC.

„Piąta Komenda” w księgarniach:

Smashwords                    Apple iTunes                 

Virtualo.pl                         Ebookpoint.pl                                         Więcej o książce…

Dodaj komentarz