Wywiad w radiowej czwórce

PROMOCJA! Moja „Piąta Komenda” za pół ceny w księgarniach:

Virtualo.pl                          Smashwords                        Apple iTunes               

Więcej o książce…

W ubiegłym tygodniu czwarty program Polskiego Radia przeprowadził wywiad ze mną – i z  Virtualo.

„Selfpublisherów jest w Polsce coraz więcej! – czytamy na stronie Polskiego Radia. – Na naszym rynku powstaje sporo audiobooków, e?booków oraz tradycyjnych książek, które wyszły spod pióra niezależnego i niezrzeszonego z żadnym wydawnictwem pisarza. Miejscem, w którym można udostępnić swojego e-booka jest portal Virtualo.pl.

– To wygląda tak, że autor przesyła nam materiały, które my następnie konwertujemy na e-booka. Pierwszym autorem, który odważył się na taka formę publikowania był Paweł Wimmer – opowiadała w Czwórce Małgorzata Błaszczyk z Virtualo.pl. Z portalem obecnie współpracuje 50 autorów, którzy jak dotąd opublikowali około 250 książek. Jednym z nich jest Piotr Lipiński, autor powieści historycznych, który na pomysł samowydawania wpadł przez przypadek.

– Zaczęło się wtedy, kiedy się zorientowałem, że na moją stronę internetową przychodzą specyficzni internauci, wprost z serwisu Chomikuj.pl. Zajrzałem na te konta i się okazało, że tam leżą spiratowane pliki z moją książką „Ofiary niejasnego”. Mogłem pójść na policję i próbować ścigac tych piratów, ale to by nic mi nie dało. Postanowiłem, że spróbuje sam wydać e-booka – opowiadał”.

To tylko skrót tego, co możemy dowiedzieć się z audycji. Całej możemy posłuchać tu.

Dodaj komentarz