Praca nad drugim ebookiem „Humer i inni”

Prawie miesiąc upłynął od poprzedniego wpisu, pora wytłumaczyć się z ciszy na blogu. Wynikała nie tylko z Euro 2012 i wszechobecnych upałów 🙂 Główny powód to praca nad wznowieniem jako ebooka mojego debiutu książkowego „Humer i inni”.

To historia najważniejszego zbrodniarza stalinowskiego, Adama Humera, którego skazano w latach 90. ubiegłego wieku. Był wicedyrektorem departamentu śledczego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Zastępował słynącego z sadyzmu Józefa Różańskiego. Nadzorował wiele spraw przeciwko Żołnierzom Wyklętym – kolejnym komendom antykomunistycznego podziemia „Wolność i Niezawisłość” oraz Narodowych Sił Zbrojnych.

W latach 90. ubiegłego wieku stanął przed sądem, wraz z kilkunastoma innymi funkcjonariuszami MBP. Byłem jedynym dziennikarzem, z którym Adam Humer zgodził się wówczas dłużej porozmawiać. Potem przez kilka lat śledziłem jego proces. Tak powstała książka reporterska „Humer i inni”.

Dziś przygotowując jej ebookowe wydanie znacznie rozszerzyłem treść. Dodałem wiele informacji, które powinny ułatwić czytanie współczesnemu czytelnikowi. W książce znalazły się materiały, których wówczas nie znałem. Ale też rozszerzyłem treść o sporo przemyśleń związanych z rozliczeniami ze stalinizmem.

Początkowo planowałem wydać ebooka w maju – jednak kiedy zacząłem nad nim pracę, zorientowałem się, że chcę przerobić znacznie fragmenty. Stąd opóźnienie. Po kilku tygodniach pracy mogę jednak zapowiedzieć: ebook „Humer i inni” powinien pojawić się w internetowych księgarniach na początku września.

 

Moja „Piąta Komenda” w księgarniach:

Virtualo.pl                          Ebookpoint.pl

Smashwords                    Apple iTunes                 Więcej o książce…

Dodaj komentarz