„Humer i inni” w sprzedaży

Wreszcie! Mój ebook „Humer i inni” wreszcie trafił do sprzedaży! Zapraszam do księgarni Virtualo!

Książka to historia stalinowskiego zbrodniarza Adama Humera. W latach 50. ubiegłego wieku był wicedyrektorem departamentu śledczego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – zastępował słynnego Jacka Różańskiego. Humer prowadził najważniejsze śledztwa polityczne tamtych lat: przeciwko pięciu kolejnym komendom organizacji „Wolność i Niezawisłość” oraz trzem Narodowych Sił Zbrojnych”. Przesłuchiwał premiera Mikołajczyka i biskupa Kaczmarka. Zatwierdzał akt oskarżenia rotmistrza Witolda Pileckiego.

W latach 90. ubiegłego wieku trafił do więzienia na Mokotowie – tego samego, w którym kilkadziesiąt lat wcześniej sam urzędował – oskarżony o zbrodnie stalinowskie. Byłem wówczas jedynym dziennikarzem, z którym zgodził się dłużej porozmawiać.

Kiedy spotkaliśmy się pierwszy raz w sali widzeń, miałem 25 lat. Humer – 75. Dzieliło nas wszystko, nie tylko wiek – nigdy nie zdarzyło nam się mieć to samo zdanie na jakikolwiek temat.

Po więziennych spotkaniach napisałem reportaż „Powrót Adama Humera”. Właściwie od tego momentu stałem się reporterem historycznym. Wcześniej odrzucała mnie myśl o poznawaniu historii – pewnie z powodu niezbyt przyjemnych szkolnych doświadczeń. Kiedy jednak miałem szansę samemu jej dotknąć, porozmawiać z ludźmi, którzy byli jej świadkami, okazała się ciekawsza, niż współczesność. Przełom lat 40. i 50. ubiegłego wieku był tak dramatyczny, że trudno go porównywać z jakimikolwiek wydarzeniami życia w Polsce przełomu XX i XXI wieku.

Napisałem kolejne dwa reportaże o oskarżonych w procesie Humera. Potem przez kilka lat relacjonowałem jego proces. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało mi wyróżnienie wyróżnienie za reportaż, od którego pochodzi tytuł książki „Humer i inni”.

Książka „Humer i inni” to był mój debiut pisarski. Dziś czuje się, jakbym w pewnym sensie debiutował po raz drugi. „Humer i inni” to dopiero drugi ebook, którego sam wydaję. Jest to więc początek kolejnej nowej drogi.

Żartuję przy tym, że od czasu papierowego debiutu stałem się mądrzejszy o co najmniej 25 procent. O tyle przynajmniej jest większa objętość ebooka od wcześniejszej papierowej wersji. Dopisałem kilka rozdziałów, związanych z wydarzeniami, które zaszły już po opublikowaniu papierowej książki. Opisałem też dokumenty, związane z Adamem Humerem, których wcześniej nie znałem.

Pozostaje mi zaprosić wszystkich do księgarni Virtualo, w której książka „Humer i inni” wystartowała w promocyjnej cenie.

AKTUALIZACJA:

Ebook zawędrował już do kolejnych księgarni.

Virtualo        Empik      Merlin     Smashwords

Więcej o książce…

Dodaj komentarz