Nowa porównywarka cen ebooków

Jak znaleźć najtańszego ebooka? Przez porównywarkę cen. Niedawno w sieci pojawiła się nowa: UpolujeBooka.pl.

Dzisiaj wpis „rysunkowy”. Tym razem wygodniej omówić temat grafiką, niż tekstem.

Pierwszą łatwo dostępną porównywarkę zbudował Robert Drózd, prowadzący najpopularniejszy w Polsce blog poświęcony ebookom Świat Czytników. Nowe narzędzie opisywałem niedługo po starcie we wpisie „Porównywarka cen ebooków”.

Od tamtej pory serwis uzyskał sporo nowych funkcji, a przede wszystkim zwiększyła się baza internetowych księgarni, które są brane pod uwagę przy poszukiwaniu książek. Możemy pytać o nie bezpośrednio z głównej strony blogu, przy pomocy wygodnego okienka.

Inna metoda to skierowanie się wprost na stronę wyszukiwarki ebooki.swiatczytnikow.pl. Wówczas przy okazji zobaczymy trochę podpowiedzi, co się ostatnio najlepiej sprzedaje i jacy autorzy są najpopularniejsi.

Ale to nie wszystko. Kiedy zjedziemy niżej, znajdziemy informacje o aktualnych promocjach.

Gorące promocje to zresztą specjalność Świata Czytników. Codziennie na głównej stronie  blogu pojawiają się newsy z aktualnymi okazjami – a jest ich bardzo dużo. Widać, że wydawcy walczą o swoją pozycję na nowym rynku książki elektronicznej. Rok temu nie uwierzyłbym, że dziś w księgarniach będzie tak duży wybór ebooków. Wciąż w większości nowości, a nie wznowień, jednak pewnie na nie również przyjdzie czas.

Wracając do porównywarek. W sieci pojawił się nowy serwis – UpolujeBooka.pl. Zwracam uwagę, że w nazwie jest tylko jedno „e”! Czytamy ją bowiem: „Upoluj ebooka” a nie „Upoluję ebooka”. Wspominam o tym, bowiem sam jestem arcymistrzem mylenia nazwisk, nazw i wszystkiego, co uważam oczywiste, dopóki ktoś nie zauważy, że nie mam racji.

Serwis – stworzony przez Marcina Łukiańczyka – na wstępie wita nas autoreklamą, która przekonuje, dlaczego warto z niego korzystać. Zamiast przepisywać zalety – grafika:

Kiedy już zachwycimy się ile to czeka na nas atrakcji, zamykamy okno reklamy i lądujemy na ładnej, schludnej głównej stronie.

Choć jestem zwolennikiem tezy: „nie oceniaj książki po okładce ani po zapachu”, to muszę przyznać, że wyeksponowanie na stronie porównywarki okładek zachęca do korzystania z serwisu. Trafiamy w pewnym sensie do megaksięgarni, w której od razu możemy udać się do jednego z trzech działów: „bestsellery”, „promocje”, „nowości”. Oczywiście szczególnie kuszący jest regał z napisem „promocje”. Kiedy do niego zajrzymy, pojawi się „szafa” ze sporym wyborem tytułów.

Specjalnie zwracam uwagę na ten sposób poruszania się po UpolujeBooka.pl, a nie poprzez widoczne na głównej stronie okienko wyszukiwania tytułu albo autora. Bo główna przyjemność dla mnie przy korzystaniu z tego serwisu polega na mimowolnym odkrywaniu tytułów, które spełniają dwa warunki: zainteresowały nas i są w promocji. Internetowe księgarnie też mają oczywiście swoje działy z promocjami, ale tu wybór bywa większy ze względu na fakt, że porównywarka pokazuje tytuły z różnych księgarni. Zaglądając na przykład do działu „Top promocyjne” nie znajdziemy na przykład fantastycznej książki – szczerze polecam – Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Wyłączność na tytuł w wersji elektronicznej ma obecnie Woblink – książkę więc znajdziemy albo bezpośrednio w tej księgarni, albo przez wyszukiwarki ebooków.

Na koniec subiektywne porównanie porównywarek. Subiektywne, bo w obu wpisałem swojego ostatniego ebooka „Humer i inni”.

Świat Czytników zaproponował takie księgarnie i ceny:

UpolujeBooka.pl takie:

Świat Czytników wskazał cztery księgarnie, UpolujeBooka.pl – trzy. Niższą minimalną cenę znalazł Świat Czytników, choć ta wskazana przez UpolujeBooka.pl jest niewiele wyższa. Sam zresztą jestem zaskoczony, że mojego ebooka można wytropić w sieci w tak niskich cenach.

A jak to wygląda, gdy poszukamy innych książek? To już pozostawiam pod rozwagę Szanownych Czytelników, namawiając jednocześnie do korzystania z obu porównywarek ku chwale rynku ebooków!

Mój nowy ebook „Humer i inni” – historia stalinowskich zbrodniarzy

Virtualo        Empik      Merlin     Apple iTunes

Więcej o książce…

Dodaj komentarz