Antologia „100/XX”

Kolejna miła wiadomość – właśnie ukazała się antologia XX-wiecznego reportażu, wybór 100 najlepszych tekstów. Całość zredagował Mariusz Szczygieł. Niniejszym poczułem się więc jednym ze stu najlepszych reporterów stulecia, a zaświadczenie o tym wygląda tak:

W środku znalazł się mój reportaż z 1999 roku „Mięso, a w środku rzeźnik”. Opowiada o tak zwanej aferze mięsnej w czasach Gomułki, kiedy za malwersacje gospodarcze orzeczono i wykonano karę śmierci. Tekst, które bardzo lubię i uważam za jedne z najlepszych – albo i najlepszy – spośród wszystkich przeze mnie napisanych. Pierwotnie ukazał się w Magazynie „Gazety Wyborczej”, ale do tej pory nigdy nie znalazł się w żadnej z moich autorskich książek, a jedynie w zbiorze „Nietykalni” i tomie obejmującym teksty nominowanie do nagrody miesięcznika „Press”.

Antologia „100/XX” to dwa potężne tomy, ważące w sumie ponad trzy kilogramy. Oczywiście też dość drogie. Ale antologia została też podzielona na kilka ebooków, które można kupować osobno. Ten z moim tekstem nosi numer 7 i można go kupić za niecałe 5 złotych. Oprócz mojego tekstu w środku znajdują się też trzy inne reportaże.

A objętościowo moje podsumowanie ostatnich kilku dni wygląda tak:

Dodaj komentarz